5 sposobów zarabiania na blogu.

Blog umożliwia wiele różnych sposobów zarabiania przez internet, a oto kilka przykładów.:

Chyba najbardziej rozpowszechniony i popularny sposób zarabiania na blogu, czyli reklamy. Nie jedyne, ale najpopularniejsze to reklamy AdSense od Google. Po prostu przystępuje się do programu partnerskiego i umieszcza reklamy na blogu, jeżeli blog nie jest popularny i często odwiedzany, to nie ma z tego dużych dochodów.

Dobrym sposobem zarabiania na blogu są także programy partnerskie. Polegają one na promowaniu produktu lub usługi, a gdy ktoś dokona zakupu otrzymamy prowizję. Rachunek jest prosty im więcej osób coś kupi tym większe zarobki. Wiadomo, że im większy, częściej odwiedzany i popularny blog tym lepiej, ponieważ każdy użytkownik, to potencjalny klient oraz kupca. Można zarabiać dużo tym sposobem, ale nie jest to nic gwarantowanego, bo wszystko w tym przypadku zależy od ludzi.

Płatne wpisy to kolejny sposób zarabiania na blogu. Ktoś płaci właścicielowi bloga, aby dał na niego płatny wpis, oczywiście za określoną kwotę pieniężna. W tym przypadku również wszystko zależy od wielkości i popularności bloga. Im jest on większy i popularniejszy tym na większe pieniądze za wpis można liczyć. Jednak małe i jeszcze mniej znane blogi również mogą zarabiać tym sposobem. Ceny za wpis są bardzo różne.

Udostepnienie powierzchni bloga. Polega na sprzedaży jakieś określonej powierzchni bloga, aby mogła się tam pojawić reklama. Metoda bardzo podobna do płatnych wpisów, tylko, że w tym przypadku sprzedaje się miejsce na blogu. Można sprzedać więcej miejsca niż na jedną reklamę, ale trzeba zachować umiar, żeby blog nie wyglądał jak spot reklamowy, bo to odstraszy klientów. Tutaj również zarabianie jest trudne do przewidzenia, bo zależy od kilku czynników, ale przede wszystkim od popularności i ilości odwiedzin bloga.

Metoda, którą można nazwać „zarabianiem przy okazji”, a chodzi o skracanie linków. Czasami na bloga dodaje się jakieś linki może być ich mniej lub więcej w zależności od tematyki bloga, niektóre linki są zbyt długie i wyglądają nieelegancko wówczas warto je skrócić. Można to zrobić w darmowym programie lub stronie które za to płaci. Każde wejście w link oznacza odczekanie kilku sekund zanim wejdzie się na stronę docelową, po tym czasie wejście zostanie zaliczone, a na konto wpłynie parę groszy. Właśnie na tym polega ta metoda zarabiania. Nie jest dochodowa, ale zarabia się przy okazji, bo takie linki i tak wypada skrócić. Oczywiście jeżeli ktoś ma dużą bazę często odwiedzanych linków, to może zarobić jakieś większe kwoty, ale zazwyczaj tak nie jest. Jest jeszcze jedna rzecz, jak wiadomo ludzie nie lubią czekać nawet jeśli jest to kilka sekund (zazwyczaj 5). Więc mogą oni zaniechać wejścia i porzucić stronę, dlatego warto to przemyśleć.


Oczywiście sposobów zarabiania na blogu jest znacznie więcej, wyżej wymienione sposoby nie wyczerpują tematu jakim jest zarabianie na blogu.

1 thought on “5 sposobów zarabiania na blogu.

  1. Płatne wpisy działają z mojego doświadczenia dobrze. Ja tworzę atrakcyjną treść dopasowaną do mojej witryny z odnośnikiem do produkty a reklamodawca mi za to płaci.

Comments are closed.